Հոկտեմբերի 17-ին Բաբկեն Թունյանի նախագահությամբ տեղի է ունեցել ՀՀ ԱԺ տնտեսական հարցերի մշտական հանձնաժողովի արտահերթ նիստ:
Բաբկեն Թունյանը տեղեկացրել է, որ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Միքայել Մելքումյանի եւ Արտյոմ Ծառուկյանի հեղինակած «Ներդրումային ծրագրերի իրականացման պետական աջակցության մասին» եւ «Կառավարության կառուցվածքի եւ գործունեության մասին» օրենքում լրացումներ կատարելու մասին» օրինագծերի փաթեթը քննարկվել է հանձնաժողովի նախորդ նիստում, իսկ քվեարկությունը որոշ խնդիրների պատճառով տեղափոխվել է հաջորդ նիստ:
Մինչ քվեարկության կազմակերպումը՝ Արտյոմ Ծառուկյանը ներկայացրել է հեղինակների առաջարկները՝ մասնավորապես խմբագրական բնույթի: Առաջարկվել է նաեւ շրջանառությունից հանել փաթեթի երկրորդ նախագիծը:

17 октября   состоялось внеочередное заседание Постоянной комиссии НС по экономическим вопросам  под председательством Б.Туняна.
Б.Тунян проинформировал, что предложенный депутатами фракции ППА М.Мелкумяном и А.Царукяном законодательный пакет проектов о внесении поправок в законы РА “О государственном содействии реализации инвестиционных программ” и “О структуре и деятельности правительства” обсуждался на предыдущем заседании, а голосование из-за определенных проблем было перенесено на следующее заседание.
До организации голосования А.Царукян представил предложения авторов, в частности редакционного характера. Предложено также вывести из обращения второй проект пакета.